VÍCEBOJE ZÁKLADNÍCH ŠKOL

Víceboj je soutěž, na kterou se předem nemůžete připravit. Víte, že na vás čeká několik disciplín. Zadání úkolů se ale dozvíte až chvíli před jeho plněním. V soutěži hraje hlavní roli týmová spolupráce, rychlé rozhodování, rozdělování úkolů a v neposlední řadě různé dovednosti. Soutěžní týmy si otestovaly logické myšlení, práci podle návodem i navigační a komunikační dovednosti.

Na soutěžní týmy čekalo několik stanovišť, na kterých si soutěžící otestovali jak své znalosti, tak i dovednosti. Jednotlivé úkoly musely týmy zvládnout splnit v časovém limitu. O vítězi nerozhodovaly pouze nasbírané body, ale často rozhodovala rychlost a kvalita zpracování úkolu.

Do finále se mohlo probojovat pouze 6 nejlepších týmů. Souboj o postupující místa byl velmi vyrovnaný. Všechny děti si zaslouží velkou pochvalu za svoji bojovnost a odvahu jít do soutěže, u které do poslední chvíle nevěděly, co je čeká. Soutěžící se museli například vypořádat s překážkovou dráhou, museli zkrotit robota. Číhaly na ně vědomostní úkoly, které byly schované v disciplínách, které se na první pohled zdály být sportovní.

Ve finále Víceboje se nakonec utkalo celkem 6 postupujících týmů. Finalisté bojovali nejen o poháry, ale i o atraktivní ceny. Čekaly na ně záludnější úkoly, změřené více na techniku a strojařinu.

Pro žáky základních škol jsme v letošním roce zorganizovali hned několik vícebojových klání. Celkem se jich zúčastnilo 14 základních škol a přes 120 žáků. Soutěžící na jaře i na podzim předvedli neskutečné výkony, na které mohou být právem pyšní nejen oni, ale i jejich doprovázející učitelé, kteří své týmy vydatně povzbuzovali a do poslední chvíle jim drželi všechny palce.

Veliké díky patří organizátorům a studentům, kteří se na přípravě a organizaci vícebojů podíleli. Vřelé poděkování patří i projektu IKAP II, bez kterého by bylo velice obtížné takovou úspěšnou akci zorganizovat. Věříme, že i nadále se budeme setkávat na dalších ročnících vícebojů a budeme se společně radovat ze skvělých výkonů soutěžících.

Výsledky byly vyhlášeny, poháry a ceny předány a my už nyní připravujeme další inspirativní setkání spojené se zajímavou soutěží. Těšíme se na viděnou na vědecké konferenci „JÁ, STROJAŘ“ 9.2.2023.

Translate »