PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

Všechny nabízené obory jsou určené pro chlapce a dívky. Průvodce přijímacím řízením pro uchazeče a jejich zákonné zástupce naleznete  ZDE. Informace o studijním oboru Strojírenství naleznete ZDE, K oboru Technické lyceum naleznete informace ZDE K učebnímu oboru Strojní mechanik - 3lété studium naleznete ZDE a k pomaturitnímu zkrácenému studiu oboru Strojní mechanik ZDE.

Kritéria přijímacího řízení pro obory Strojírenství a Technické lyceum naleznete ZDE. Strojní mechanik 3leté studium ZDE. Strojní mechanik zkrácené studium ZDE.

Předpokládané počty přijímaných žáků: maturitní obor Strojírenství 60 uchazečů, maturitní obor Technické lyceum 30 uchazečů, učební obor Strojní mechanik - 3leté studium 24 uchazečů, učební obor Strojní mechanik - pomaturitní studium 12 uchazečů.

TERMÍNY PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ

01.-20.02.2024 – odevzdání přihlášek ke studiu

12.04.2024 – 1. řádný termín příjímací zkoušky

15.04.2024 – 2. řádný termín přijímací zkoušky

29.04.2024 – 1. náhradní termín přijímací zkoušky

30.04.2024 – 2. náhradní  termín přijímací zkoušky

14.05.2024 – nahlížení do spisu, 08:00-15:30 hodin

15.05.2024 – zpřístupnění výsledků přijímacího řízení na webu školy a vývěsce školy

20.05.2024 – vyhlášení 2. kola přijímacího řízení (v případě volných míst)

NEJSME JEN ŠKOLA, JSME BUDOUCNOST. TVOŘ JI I TY!video

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY 2024

přijímací zkoušky 2024

Informace ke způsobu podávání přihlášek naleznete ZDE.
Způsoby podání přihlášek:
1. Elektronicky (s ověřenou elektronickou identitou (Mobilní klíč eGovernment, Bankovní identita, mojeID. Podrobnosti k ověření identity naleznete na identitaobcana.cz
2. Podáním výpisu vytištěného z online systému.
3. Podáním vyplněného tiskopisu s přílohou.
Vybíráte pouze 1 z výše uvedených možností, ideálně tu první.

Níže naleznete oficiální formulář přihlášky ke studiu a  formulářů pro přijímací řízení pro rok 2024.
Jestliže si zvolíte 3. možnost podání přihlášky prosíme o úplné a čitelné vyplnění přihlášky ke studiu, včetně hodnocení prospěchu na ZŠ – lze nahradit kopií, skenem vysvědčení ze ZŠ. Přihlášky odevzdejte nejpozději do 20. února 2024 v kanceláři školy.

Pro studium oboru Strojírenství, Technické lyceum NENÍ třeba lékařský posudek o zdravotní způsobilosti.

STUDIJNÍ OBORY

Líbí se ti u nás na škole, ale nevíš, co bys přesně chtěl studovat? Řešení je jednoduché, podívej se na studijní obory, které nabízíme. Určitě se ti bude nějaký líbit, nabízíme totiž jak maturitní, tak učňovské obory. Každý obor ti přinese něco jiného. Záleží na tobě, co bys jednou chtěl dělat… konstruktéra, technologa, designéra… nebo naopak bys rád pracoval se stroji přímo na dílně? Stačí si jen vybrat, co je pro tebe to pravé!

KDE SE UVIDÍME

Nepromeškejte důležité termíny - dny otevřených dveří, veletrhy škol či projektové dny. Rádi vám zodpovíme všechny vaše dotazy ohledně studia, provedeme vás po škole. Rovněž se můžete na jeden den stát středoškolákem a vyzkoušet si, jaké to je studovat strojařinu.