OBOR TECHNICKÉ LYCEUM | 78-42-M/01

Obor Technické lyceum je 4letý maturitní obor.

Obor je určen pro žáky se zájmem o techniku, umělou inteligenci, přírodní vědy, výpočetní techniku a kreativní průmysl. Obor je skvělou přípravou ke studiu nejen technických a ekonomických oborů na vysokých školách.

V porovnání s technickými obory obsahuje dva cizí jazyky, rozšířenou výuku všeobecně vzdělávacích předmětů, digitálních technologií a práci s umělou inteligencí. Součástí výuky jsou i obecně odborné disciplíny – grafická média, průmyslový design, průmyslová ekologie, ekonomika, management, marketing.

Žáci si na konci 3. ročníku zvolí zaměření. Od 4. ročníku se budou dle vybraného zaměření dělit na odborné předměty, výuka všeobecně-vzdělávacích předmětů a odborných předmětů ze všeobecného technického lycea bude probíhat společně. Třída jako celek zůstane zachována.

TECHNICKÉ LYCEUM

Zaměření na kreativní průmysl umožňuje skloubení znalostí potřebných pro práci konstruktéra a designéra v jedné osobě. Odborné znalosti získávají žáci mimo jiné při tvorbě designu, grafiky, webových stránek či prací s nejrůznějšími nástroji umělé inteligence.

78-42-M/01 - TECHNICKÉ LYCEUM

Zaměření: Kreativní průmysl

Absolventi jsou připraveni k vysokoškolskému studiu (nejen) technických a ekonomických oborů.

Absolventi se uplatní i přímo na trh práce: junior manažer technické výroby; pracovník racionalizace výroby; logistik; odborný asistent  managementu podniku; programátor webových systémů; databázový analytik a správce; správce uživatelské podpory SW; správce aplikací a operačních systémů; kontrolor jakosti; manažer prodeje; marketingový poradce; kreativní pracovník reklamy apod.

TECHNICKÉ LYCEUM

Zaměření na digitální technologie umožňuje skloubení znalostí potřebných pro práci konstruktéra a designéra v jedné osobě. Odborné znalosti získávají žáci mimo jiné při práci s nejrůznějšími typy a způsoby 3D tisku, programování či prací s nejrůznějšími typy umělé inteligence.

78-42-M/01 - TECHNICKÉ LYCEUM

Zaměření: Digitální technologie

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

Chcete vědět, jak probíhá příjímací řízení? Hledáte termín či výsledky řízení? Veškeré informace najdete v sekci Přijímací řízení.

KDE SE UVIDÍME

Nepromeškejte důležité termíny - Dny otevřených dvěří, Veletrhy škol či Projektové dny a více. Rádi vám zodpovíme všechny vaše dotazy ohledně studia, provedeme vás po škole nebo se můžete na jeden den stát středoškolákem a vyzkoušet si, jaké to je studovat na naší škole.