ŠKOLA

SPŠS a JŠ KOLÍN je nejstarší střední odbornou školou v kolínském okrese. Je to škola s bohatou tradicí. Od roku 1872, kdy byla pro řemeslnické učně zavedena průmyslová škola večerní, existuje nepřetržitě s různými názvy do dnešní doby. Na škole se od jejího založení vždy vyučovalo strojírenským oborům, v určitých obdobích také oborům stavitelským, umělecko-průmyslovým, elektrotechnickým, železničním a také chemickým. Od 1. ledna 1998 je součástí školy Střední odborné učiliště strojírenské, Odborné učiliště a Učiliště. Sloučením SPŠ a SOU vznikla v okrese Kolín jediná škola, která poskytuje svým žákům ve strojírenských oborech střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou. Celá škola sdružuje relativně samostatné výchovně vzdělávací součásti: Střední průmyslovou školu, Střední odborné učiliště a Jazykovou školu s právem státní jazykové zkoušky.

BUDOUCNOST!

PRO UCHAZEČE

Chcete studovat na naší škole, ale nevíte, jaký obor je pro vás ten pravý? Projděte si studijní obory, které aktuálně nabízíme, koukněte se na mimoškolní aktivity, do kterých se můžete zapojit a nezapomeňte se podívat na výhody studia na naší škole.

PRO STUDENTY

Potřebujete zjistit aktuální změny v rozvrhu? Hledáte studijní podklady třeba pro mechaniku? Zajímají vás informace o maturitě nebo závěrečné zkoušce? Stačí se kliknout na sekci určenou studentům, zda naleznete vše, co potřebujete.

JAZYKOVÁ ŠKOLA

Potřebujete složit zkoušku z českého jazyka pro získání trvalého pobytu v ČR? V sekci jazyková škola zjistíte vše potřebné - obsah zkoušky, seznámíte se s jejím průběhem nebo se můžete přihlásit na přípravný kurz, ve kterém si pod vedením odborných lektorů vyzkoušíte zkoušku nanečisto..

JÍDELNA

Hlady v naší škole trpět nebudete. V průběhu dne je vám k dispozici školní bufet. Přímo v areálu školy je jídelna. Milé paní kuchařky vám připraví chutný oběd. Stačí se přihlásit ke stravování. Zajímá vás, co bude dobrého k obědu? Stačí se kouknout na aktuální jídelníček.

Rok založení školy
Aktuální počet oborů