STROJNÍ MECHANIK

V prvním ročníku se žáci seznamují s ručním zpracováním kovů, dřeva, se základy strojního obrábění a základy elektromontážních prací. Ve druhém ročníku si rozšiřují dovednosti v ručním zpracování kovů a vykonávají svářečský kurz (základní kurz svařování elektrickým obloukem ZK 111 W01, příp.  základní kurz svařování v ochranné atmosféře ZK 135 W01 a zaškolení pro řezání kyslíkem). Ve třetím ročníku je odborný výcvik realizován na pracovištích místních firem.

23-51-H/01 - STROJNÍ MECHANIK

Absolventi nacházejí uplatnění v nejrůznějších oblastech kovovýroby ve velkých průmyslových podnicích i v menších provozovnách. Mohou pracovat v údržbářských dílnách, na montážních pracovištích při ručním či strojním zhotovování součástí strojů a zařízení.  Mohou pracovat jako kontroloři při diagnostice a měření součástí.  V případě absolvování příslušných kurzů a zkoušek mohou také pracovat jako svářeči, vazači břemen, jeřábníci, řidiči motorových vozíků nebo silničních vozidel.

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

Chcete vědět, jak probíhá příjímací řízení? Hledáte termín či výsledky řízení? Veškeré informace najdete v sekci Přijímací řízení.

KDE SE UVIDÍME

Nepromeškejte důležité termíny - Dny otevřených dvěří, Veletrhy škol či Projektové dny a více. Rádi vám zodpovíme všechny vaše dotazy ohledně studia, provedeme vás po škole nebo se můžete na jeden den stát středoškolákem a vyzkoušet si, jaké to je studovat na naší škole.