OBOR STROJÍRENSTVÍ 23-41-M/01

Obor Strojírenství je 4letý maturitní obor.

Žáci si na konci 2. ročníku zvolí zaměření. Od 3. ročníku se budou dle vybraného zaměření dělit na odborné předměty, výuka všeobecně-vzdělávacích předmětů a odborných předmětů ze všeobecného strojírenství bude probíhat společně, rovněž třída jako celek zůstane zachována.

STROJÍRENSTVÍ

Zaměření na Průmyslová design a CNC umožňuje skloubení znalostí potřebných pro práci konstruktéra a designéra v jedné osobě. Odborné znalosti získávají žáci mimo jiné při práci s grafickými a výrobními programy. Teoretické znalosti žáci aplikují při praktické výuce ve školním výrobním centru HAAS, farmě 3D tisku a při práci ve školním design studiu.

Zaměření: Průmyslový design a CNC

Pracovník systémů kvality, metrolog, kontrolor jakosti, konstruktér, technolog, programátor CNC strojů, konstruktér nástrojů a přípravků, mistr ve výrobě, výrobní dispečer, vedoucí provozu, dílenský plánovač, zkušební technik, technik měření, montážní technik, servisní technik a další.

STROJÍRENSTVÍ

Zaměření Průmyslová automatizace umožňuje skloubení znalostí potřebných pro práci programátora/konstruktéra/servisního technika výrobních linek. Odborné znalosti získávají žáci v rámci předmětů Elektrotechnika, Automatice a Robotika. Žáci se naučí se navrhovat, simulovat a sestavovat pneumatické mechanismy a zároveň je propojovat do automatizovaných celků řízených PLC automaty, rovněž se naučí programovat chytré domácnosti a inteligentní budovy.

Zaměření: Průmyslová automatizace

Programátor a servisní technik výrobních linek, programátor autonomní techniky, mistr ve výrobě, výrobní dispečer, vedoucí provozu, dílenský plánovač, zkušební technik a další.

STROJÍRENSTVÍ

Zaměření Management ve strojírenství umožňuje skloubení znalostí potřebných pro práci v systému řízení kvality výroby, v oblasti logistiky a technicko-administrativní správy. Odborné znalosti získávají žáci v oblasti technické dokumentace, kontroly kvality a managementu podnikových procesů.

Zaměření: Management ve strojírenství

Střední a vyšší management firem, administrativní pracovník, výrobní dispečer, vedoucí provozu, dílenský plánovač, pracovník racionalizace výroby, logistik, manažer prodeje a další.

STROJÍRENSTVÍ

Zaměření Automotive industry umožňuje skloubení znalostí z oblastí konstrukce, výroby a diagnostiky automobilů s ohledem na elekromobilitou, použití ekologických paliv, mechatroniku a programování autonomních vozidel. Odborné znalosti získávají žáci v oblasti konstrukce automobilů, motocyklů, včetně jejich pohonných jednotek. Seznámí se s 3D modelováním, 3D výrobou. Své návrhy si mohou ověřit pomocí virtuální reality.

Zaměření: Automotive industry

Manažer prodeje, mechatronik, konstruktér v automotive s dosahem až do motoristického sportu.

STROJÍRENSTVÍ

Zaměření Technické zařízení budov umožňuje skloubení znalostí z oblastí strojírenství a stavitelství, s důrazem na hospodaření s energií a využitím obnovitelných zdrojů energií (nízkoenergetické domy, pasivní domy). Odborné znalosti získávají žáci v oblasti technické dokumentace inženýrských sítí, projekce systémů vytápění a větrání budov, využívání obnovitelných zdrojů energií.

Zaměření: Technické zařízení budov

Projektant ve strojírenství či ve stavebnictví, konstruktér,  technik tepláren či úpraven vody, mistr ve výrobě i na stavbách, dispečer, technik investic a engineeringu, technický manažer provozu, kontrolor jakosti, technolog,  obchodní zástupce.

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

Chcete vědět, jak probíhá příjímací řízení? Hledáte termín či výsledky řízení? Veškeré informace najdete v sekci Přijímací řízení.

KDE SE UVIDÍME

Nepromeškejte důležité termíny - Dny otevřených dvěří, Veletrhy škol či Projektové dny a více. Rádi vám zodpovíme všechny vaše dotazy ohledně studia, provedeme vás po škole nebo se můžete na jeden den stát středoškolákem a vyzkoušet si, jaké to je studovat na naší škole.