VĚDECKÁ KONFERENCE

„Já, strojař“

Přichází 3. kolo vědecké konference a s ním i další den plný vědy, zábavy a nových poznatků. Prožijte tento den s námi. Čekají na vás soutěže i zajímavý doprovodný program.

9.2.2022 I 9:00 – 15:00
Městský společenský dům v Kolíně
DNY
HODINY
MINUTY
SEKUNDY

TÉMA: JÁ, STROJAŘ

Staňte se strojaři a přijďte s nápadem, inovací, která by v roce 1872 usnadnila lidem práci. Může se jednat například o technické zařízení, přístroj, součástku apod. Tento váš nápad převeďte do fyzické podoby, můžete zhotovit i zmenšený model nebo prototyp. K čemu bude sloužit a z čeho bude vyroben je pouze na vás. Pro jeho výrobu můžete využít jakékoliv materiály.

• 1. stupeň ZŠ
  • 2. stupeň ZŠ
  • originální myšlenka;
  • realizovatelnost nápadu;
  • prezentace a obhajoba práce;
  • náročnost projektu a kvalita zpracování.
  • Zapojit se mohou žáci a SŠ jako jednotlivci nebo tým složený maximálně ze 3 žáků;
  • Soutěží se ve třech kategoriích: 1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ a střední škola;
  • Každý tým musí mít zodpovědnou osobu starší 18 let (nemusí být učitel), která bude tým doprovázet při soutěži;
  • Vyplnění závazného přihlašovacího formuláře do 9.12.2022 zaslání emailem na kyjovska@spsko.cz nebo elektronicky na www.spsko.cz;
  • Každý tým je povinen svoji práci prezentovat v den konání vědecké konference, pro prezentaci je vyhrazen čas 5 minut a prezentace může být pojata i kreativním způsobem (například prezentace v kostýmech, netradiční ukázka vaší práce apod.);
  • Soutěžní práce musí být spolu s kopií přihlášky doručeny do školy SPŠS a JŠ Kolín na adresu Heverova 191, Kolín 280 02 do 30.01.2023 (preferujeme osobní předání po telefonické dohodě). Zároveň do 30.01.2023 musí být zaslány případné PC prezentace na email kyjovska@sps-ko.cz;
  • Převoz soutěžních prací na akci zajišťuje organizátor akce a jednotlivé práce si bude možné vyzvednout po soutěži od 01.04.2023. Do té doby si organizátor akce vyhrazuje právo na vystavení prací.

Pořadatel si vyhrazuje právo upravit program dle aktuální epidemiologické situace. Pokud nebude možná osobní účast na vědecké konferenci, bude akce probíhat online a ceny budou vítězům zaslány poštou.

• 09.02.2023 v rámci Vědecké konference „JÁ, STROJAŘ v Městském společenském domě v Kolíně.
  • Odborná porota se bude skládat ze zástupců pořadatele akce a z vystavujících.
  • V rámci vědecké konference bude pro každou kategorii vyhlášena cena poroty pro nejlepší práci. Soutěží se o hodnotné ceny.
IKAP Středočeského kraje

Vědecká konference a soutěž je financována v rámci projektu „Implementace Krajského akčního plánu II Středočeského kraje“ (IKAP II).