AKCE

iQLANDIA

V pátek 25. listopadu se vydali žáci prvních ročníků na cestu za poznáním do Liberce. Jejich cílem byla iQLANDIA a iQFABLAB, kde na ně čekal technický kurz 3D tisku.

3D tisk je na naší škole součástí výuky 3D technologií, ale byli jsme zvědaví, jak s 3D tiskem pracuje „konkurence“ v iQFABLABu. Přes počáteční menší problémy s hledáním laboratoří v centru Babylon žáci zasedli do lavic a v průběhu dvou hodin se seznámili s teorií 3D tisku. Vyzkoušeli si různé způsoby získávání 3D modelu pro potřeby 3D tisku (příprava modelu z veřejně dostupné databáze, 3D skenování objektu a vlastní modelace objektu ve volně dostupném programu) Během práce na počítači si prváčci vyzkoušeli, jak se dají v praxi uplatnit poznatky z matematiky a technického kreslení. Navrhli si klíčenku, kterou si měli nakonec možnost i vytisknout.

Kromě kreativní dílny naše výletníky čekala prohlídka expozic vědeckého centra iQLANDIE. Prostřednictvím interaktivních exponátů měli žáci jedinečnou možnost si prakticky prověřit znalosti získané v matematice, fyzice, mechanice, chemii nebo v biologii. Vyzkoušeli si výcvik kosmonauta, na vlastní kůži okusili sílu vichřice nebo si popovídali s humanoidním robotem Thespianem.

Tato expedice za poznáním není rozhodně poslední.