AKCESTUDIUM

ŠKOLA, KTERÁ TĚ BUDE BAVIT – PRAXE A ODBORNÝ VÝCVIK

Praxe a odborný výcvik jsou nedílnou součástí výuky na naší škole, proto tě tyto předměty budou doprovázet po celou dobu studia na naší škole, a je jedno, zda se rozhodneš pro studium zakončené maturitou nebo výučním listem.

Základem strojařiny je práce na klasických konvenčních strojích, jakými je soustruh, frézka, vrtačka, bruska. Strojař se musí umět ohánět kladivem, vonět čertovskou kovařinou, tuhle něco uřízne, připiluje, sbrousí. A nesmíme zapomenout na sváření. Ale to není zdaleka všechno. Současný strojař musí umět pracovat na CNC strojích, ohraňováku, vypalovacím laseru či na 3D tiskárnách. To ale pořád není všechno! Na naší škole se také naučíš pracovat s vektorovou grafikou a následně s CNC řezacím plotterem, natáčet a stříhat videa v design studiu či létat s dronem. Ano, tohle všechno se u nás naučíš.

Když se rozhodneš studovat obor s výučním listem, tak získáš svářečský průkaz na svařování autogenem a pomocí CO2. Maturanti však nemusí zoufat, stačí, když se po maturitě přihlásí na jednoleté zkrácené studium učebního oboru a svářečské průkazy si dodělají. No, a šikovní žáci výučních oborů si zase mohou dodělat maturity.

Strojařina má prostě budoucnost! S maturitou nebo s výučním listem v tomto oboru nebudeš nikdy hledat práci, naopak firmy se o tebe budou prát. Řada regionálních firem umožňuje našim studentům absolvovat souvislou odbornou praxi u nich ve firmách – takže dobře placené brigády máš jisté! Ale to není všechno, Krajský úřad Středočeského kraje podporuje žáky učňovských oborů v oblasti strojírenství vyplácením prospěchových stipendií.