IKAP IISTUDIUM

POSTAV SI SVÉHO ROBOTA S IKAP II

Po návratu do školy jsme se s chutí pustili nejen do kroužku 3D technologií, ale i do kroužku robotiky. Nebojte se, žádné humanoidy, kteří by chtěli zničit svět, jsme nepostavili (teda snad), ale vznikly jednoduché roboty, které plní autonomní úkoly. Ptáte se, jak lze postavit takového robota? Stačí mít stavebnice LEGO Mindstorms, které měla škola možnost nakoupit v rámci projektu IKAP II.

Studenti se osvědčili jako skvělí stavitelé robotů, rozšířili si své znalosti a dovednosti v oblasti elektroniky a programování. Tyto dovednosti následně využijí nejen v rámci předmětu Automatizace a robotizace, ale i v praxi při plnění strategie Průmysl 4.0. Věříme, že je to i bavilo a že se budou těšit na další kroužky a soutěže, nejen s novými robo-stavebnicemi.

Máte zájem se takových aktivit také účastnit? Sledujte naše webové stránky www.sps-ko.cz, na kterých se brzy objeví plánované workshopy a kroužky i pro veřejnost na školní rok 2021/2022.

#strojarinajejistabudoucnost #strojarinajejistazabava #IKAPII #robotika #prumysl4.0 #4ALLGENERATIONS