STUDIUMÚSPĚCHY

VÍTE, ŽE …

… další z učeben, která je nově díky projektu IKAP II Středočeského kraje vybavena nejmodernějšími technologiemi, je Studio 3D technologií. Vybavení studia si snad brzy budou moci vyzkoušet nejen žáci naší školy, ale i žáci základních škol, ale třeba i jejich rodiče a prarodiče.

Studio je nově vybaveno 3D skenerem EinScan-SE, který umožňuje automatické nebo fixní skenování objektů a převod skutečné geometrie předlohy včetně detailů a barevné textury do digitální 3D podoby. Díky této technologii se naši studenti naučí upravovat či opravovat již vytvořené díly, na které lze aplikovat další dostupné technologie jako CAD a CAM (úprava či oprava poškozených dílů a jejich následná výroba na CNC strojích) či 3D tisk pro výrobu prototypů či náhradních dílů.

Součástí této učebny je i již zmíněný 3D tisk. V současné době disponujeme 3D tiskárnami PRUSA. K našemu technickému vybavení patří tiskárny Original PRUSA i3, Original PRUSA i3 MK2S s Multi Material MMU2S až pro 5 barev, Original PRUSA i3 MK3S, Original PRUSA Mini+ a Original PRUSA SL1 včetně mycí a vytvrzovací stanice. Vybavení celé této učebny se brzy v rámci IKAP II Středočeského kraje rozšíří o novou sadu šesti zcela nových tiskáren Original PRUSA i3 MK3S.

A tímto modernizace školy zdaleka nekončí …

Translate »