AKCE

PROFESNÍ DEN – JÁ, VOJÁK

Uplatnění absolventů se zaměřením na strojírenství je velmi široké, počínaje klasickým uplatněním v oboru, přes nákupčí, odborné poradce, odborné znalce v oblasti soudnictví a uplatněním v záchranných a obranných složkách státu konče. V rámci studia se snažíme nabízet našim žákům plnohodnotné kariérové poradenství, do kterého jsme vedle exkurzí ve firmách, edukačních programů na vysokých školách a besed s absolventy školy, od letošního roku zařadili profesní dny. Našim cílem je, aby si žáci udělali plnohodnotnou a nezkreslenou představu o svém možném uplatnění na trhu práce.

14. února 2023 jsme se souhlasem paní ministryně obrany ČR, Mgr. Jany Černochové, a ve spolupráci s Armádou České republiky uspořádali první profesní den – Já, voják. Velké poděkování patří zejména pplk. Ing. Tomáši Tandlerovi, který do posledního detailu celou akci naplánoval a zajistil součinnost různých složek armády.

V průběhu tohoto profesního dne se naši studenti mohli díky simulátoru letounu L-39 Albatros ve virtuální realitě stát piloty, přesnost své mušky si ověřili na střeleckých trenažérech, ochutnali stravu vojáků na misích v podobě dehydrovaných potravin (MRE – Meal Ready to Eat), například hovězí guláš s bramborem všem velmi chutnal, nebo mohli prozkoumat všechna zákoutí víceúčelového kolového obrněného velitelského transportéru Pandur. To samozřejmě nebylo vše, žáci, ale i někteří učitelé, absolvovali fyzický přijímací test, procvičili se v rozborce a sborce zbraní, vyzkoušeli si masky, ochranné obleky. Angličtinu si procvičili při nácviku rádiové komunikace. Nechyběly ani potřebné informace o možnostech profesního uplatnění v Armádě ČR, případně o studiu na Univerzitě obrany.

A uplatnění našich studentů v nebojových složkách armády? Od servisních techniků bojových a nebojových vozidel, po konstruktéry a technology různých systémů či robotů, IT specialisty či logistiky.

Nemusí se však jednat o práci přímo u Armády ČR, ale studenti naleznou uplatnění i v komerční sféře u firem z okolí – SVOS Přelouč, RETIA Pardubice, ELDIS Pardubice, CZECHOSLOVAK GROUP, TATRA DEFENCE VEHICLE, EXCALIBUR ARMY či Česká zbrojovka mnoho dalších…

Den plný zážitků, sportu a poznání byl oficiálně zakončen v tělocvičně školy, kde byli oceněni nejzdatnější sportovci.

Translate »