STUDIUMÚSPĚCHY

HEDVIKA LETÍ DO OSTRAVY

Kuba, Petr a Patrik, žáci z 2. SM, během devíti dní navrhli a vytvořili naši školní sovu Hedviku z čeledi Technicus, rodu Bubo colinus.

Hedvika vznikla jako soutěžní práce v rámci II. ročníku celostátní soutěže v technických dovednostech „Objektiv 21“ na téma Zvířata naší doby, kterou pořádá Středisko volného času Ostrava – Moravská Ostrava, příspěvková organizace.

Kuba, Petr a Patrik měli od samého počátku jasno, naším soutěžním zvířetem bude sova, Bubo colinus. Kluci se tak před dvěma týdny s velkou chutí pustili do návrhu naší sovičky. Pod odborným vedením pana učitele Víta Palka to šlo téměř samo. Návrh konstrukce, stanovení pracovního postupu, což zabralo další den. Následovalo shánění materiálu. Oříškem bylo sehnání dostatečného množství starých nožů, ze kterého vniklo peří Hedviky. Vše je připraveno a může začít výroba. Nepřízeň osudu a covid-19 si i mezi kluky zařádily. Petr musel do karantény. Kluci museli komunikovat na dálku. Petr alespoň koordinoval práce z tepla domova. Hedvika pomalu a jistě nabývala své konečné podoby. Po návratu Petra bylo potřeba doladit detaily a vymyslet, jak Hedviku odeslat do Moravské Ostravy.

I toto úskalí bylo nakonec překonáno, a tak Hedvika dnes odletěla do Ostravy. My pevně věříme, že naše sovička z rodu Bubo colinus v pořádku doletí a bude slavit úspěch. Jestli nám to situace dovolí, tak se na ni zajedeme podívat, abychom zjistili, jací jsou její noví kamarádi. Klukům držíme pěsti. Hedvice přejeme úspěch a pevně věříme, že toto úžasné dílko přinese našemu soutěžnímu týmu ve složení Jakub Nejezchleb, Petr Holý a Patrik Tuček i nějaké to ocenění a že se bude líbit v Ostravě stejně jako se líbila nám v Kolíně.

Kluci, je to skvělá práce! Děkujeme!

A co vy, milí čtenář? Chcete si vytvořit podobné umělecké výtvory? Chcete umět vytvořit návrh, zpracovat výkresovou dokumentaci, ale hlavně umět bravurně pracovat s různými materiály? Nebo chcete umět třeba svařovat? Tak se přidejte k nám a pojďte studovat obor Strojní mechanik! Můžete se podívat na naše video o výuce v odborného výcviku nebo se na nás přijďte podívat 11. 12. 2021, kdy jsme si pro veřejnost připravili den otevřených dveří a workshop „Úschovna pro tatínky a děti“