AKCESOUTĚŽE

ŠIFRA STROJAŘE

Nejen mistr Leonardo má své šifry, ale i učitelé naší školy si přichystali pro žáky školy několik rébusů, ale i dovednostních úkolů, které museli vyřešit během několika minut, protože s časem bojujeme neustále.

Ve čtvrtek 25. listopadu čekala většinu žáků naší školy velká školní soutěž „Šifra strojaře“. Šest desítek netrpělivých soutěžích bylo rozděleno náhodným losem do deseti skupin. Skupiny tvořili studenti různých ročníků jak z maturitního, tak i z učňovského oboru. Rychlé seznámení se s novými kamarády, snaha si zapamatovat jich jména, zvolit kapitána týmu, vyslechnout základní instrukce o tom, jak bude soutěž probíhat a následuje sprint na první stanoviště. Stanovišť je celkem deset. Něco se zdá být snadné, některá stanoviště jsou zahalena tajemstvím, co na soutěžící vlastně čeká. Řada úkolů bude možná menším či větším oříškem, ale strojař si přeci poradí s každou výzvou. Někde bude třeba zapojit svaly a otestovat kondici, jinde bude třeba potrápit šedé buňky mozkové a jinde spojit síly dohromady nebo prokázat zručnost.

Čas plyne opravdu rychle a dopoledne je za námi. Soutěžní týmy se scházejí k vyhlášení výsledků. Napětí se dá krájet. Kdo bude vítězem? Rychlé sčítání bodů. Pořadí je tedy jasné, tak kdo je tedy tím vítězem?

Vítězi jsou nakonec všichni. Všechny úkoly naši soutěžící zvládli bravurně. Z neznámých spoluhráčů na startu se stali opravdoví přátelé, kteří dokáží pracovat týmově. Navíc to bylo dopoledne plné zábavy, ale i poznání. Cenu rovněž dostali všichni, i když pravdou je, že první tři týmy dostaly navíc i další zajímavé odměny. Ale i tak to bylo fajn. A příště budou vítězi určitě ti ostatní.