IKAP IISTUDIUMWORKSHOPY

17. 11. SLAVÍME WORKSHOPY

17. 11. je významným dnem historie České republiky, ale je i Mezinárodním dnem studentů. Naši studenti svůj svátek oslavili spolu s dětmi základních škol. Stali se dětem ze základních škol laskavými průvodci světem 3D tisku a robotiky. V tento den totiž proběhl další z našich workshopů „Na jeden den strojařem“, které pořádáme v rámci projektu IKAP II Středočeského kraje.

I tentokrát se na naší škole sešla skupinka fantastických dětí, které byly ochotné obětovat svůj volný čas a naučit se něco nové.

Pod odborným vedením pana učitele Nováka a za pohotové podpory Marka, Filipa, Tomáše a Vojty proběhl workshop 3D tisku. Děti si navrhly v programu SolidWorks usměvavého robotka, pokračovaly návrhem stojánku na mobil. Po malém občerstvení se s chutí vrhly na návrh vánoční ozdobičky, která měla podobu dýně, vrtáku, lustru nebo deštníku. Posíleni obědem se děti s velkou chutí pustily do návrhu kočičího hrnečku. Výtvory plné fantazie byly nadmíru zdařilé.

Robotika proběhla pod taktovkou pana ředitele Pražáka a za vydatné pomoci Vojty a Michala. Štěkání, troubení, ale slovní projevy robotů se ozvaly záhy po odstartování workshopu. Roboty se rozjely po podlaze učebny. Programování běželo v plném proudu, jízda po čáře, couvání a zastavení před překážkou, otočky, labyrint. Děti byly šikovné. Napínavý závod po obědě byl příjemným dovršením svátečního setkání.

Po dobrém obědě si děti prošly školu. Jedinečným zážitkem byla návštěva autodílny a školního dvora. Na obou místech se totiž nacházela závodní auta, která si děti mohly vyzkoušet a podívat se do útrob závodních vozů.

Počítačové učebny celý den zněly štěbetáním dětských hlasů i zvonivým smíchem dětí. Čas však neúprosně utíkal, rodiče již netrpělivě přešlapovali před hlavním vchodem. A tak jako všechno, tak i dnešní workshopy pomalu končí. Nikomu se moc nechtělo jít domů, ale 11. 12. 2021 pokračujeme, takže se těšíme na viděnou nejenom s dětmi, ale i s jejich tatínky, dědečky a dalšími domácími kutily na workshopu „Úschovna tatínků a dětí“.