IKAP IISTUDIUMWORKSHOPY

DÁMSKÝ KLUBÍK

Pátá, právě teď odbila pátá, ale u nás na škole se neběží po schodech domů, ale naopak. Zvídavé maminky, sestry, tetičky a prostě všechny dámy, které touží poodhalit tajemství moderních technologií se scházejí na „Dámský klubík“.

Kávička a něco dobrého k snědku nesmí chybět, pár slov s kamarádkami a rychle zasednout k počítači, neboť hlavní náplní dnešního podvečera je proniknout do tajů 3D tisku a záhad 3D technologií.

Slova se ujímá pan ředitel, který vše srdečně vítá, představuje lektory a předává naše milé „studentky“ do rukou laskavého pana učitele Nováka a jeho pomocníků Vojty, Filipa a Tomáše, což jsou současní i bývalí žáci školy.

Pár slov na úvod a jde se na to. Dámy jsou učenlivé, a tak se za chvilku na monitorech začínají objevovat první čáry, obloučky, kolečka a během další chvilky se objevují stromečky, andílci, kostelíčky. Múzám se tvoření také zamlouvá, fantazie pracuje na 200 %, a výsledky jsou úžasné. Tak a teď již zbývá poslat návrhy do tiskárny.

Pozorovat samotný tisk je skoro stejně silný a uklidňující zážitek jakou koukat do ohně, ba co víc, hřeje vás pocit, že tvůrcem toho návrhu jste vy. Naše dámy mohou být na sebe pyšné. Vše zvládly s přehledem a úsměvem na tváři, a proto si domů odnášejí nejen formičky na cukroví, ale třeba pohádkové ozdobičky a nějakou tu pozornost pro partnery.

První „Dámský klubík“ je minulostí, ale na ten další se již nyní těšíme. Strojařina opravdu nejsou žádné čáry, stačí, když se naučíte pracovat s grafickými programy a zapojíte svoji fantazii. Prostě ke strojařině patří i kreativní ženy a dívky. Nevěříte? Přihlaste se na další workshopový „Dámský klubík“ a uvěříte. My se na vás těšíme.

Pánové, nenechte se zahanbit! 11. 12. 2021 se těšíme na tatínky, strýčky, dědečky a všechny kutily – stačí se přihlásit na další z našich workshopů „Úschovna tatínků a dětí“ – čeká vás 3D tisk, CNC obrábění, kovárna, soustruhy, frézky.

Naše workshopy můžeme uskutečnit díky projektu IKAP II Středočeského kraje.