AKCEIKAP II

H-TECH CENTRUM

Otevíráme H-TECH centrum za několik milionů! Průmyslovka se stává leadrem v 3D technologiích!

Díky zapojení školy do Implementace Krajského akčního plánu II Středočeského kraje – IKAP II se nám podařilo otevřít moderní učebnu CNC a školicí centrum HAAS vybavené CNC soustruhy a CNC frézkami. Centrum bude sloužit pro výuku žáků maturitních i učebních oborů, ale i k školení zaměstnanců okolních firem.

H-TECH centrum bude využíváno i v rámci činnosti Makerspace centra, které v rámci tohoto projektu rovněž zahájilo činnost. Naším cílem je zpřístupnit školu široké veřejnosti, dětmi počínaje, prarodiči konče. Chceme ukázat všem generacím, že strojařina je zábava propojená s těmi nejmodernějšími technologiemi.

Kromě nové učebny CNC jsme vybudovali a zmodernizovali 3 počítačové učebny, které jsou vybaveny výkonnými počítači se softwarem pro programování CNC strojů a grafickými programy.

Velký zájem ze strany žáků, ale i veřejnosti je o laboratoř 3D technologií, která je vybavena 3D tiskárnami a 3D scannerem .

V neposlední řadě se můžeme díky projektu IKAP II pochlubit grafickým studiem, jehož vybavení bylo obohaceno setem pro tvorbu videí, fotografií a rovněž doplněno softwarem pro zpracování videí a úpravu fotografií.

Při modernizaci školy jsme neopomenuli ani učebnu robotiky a automatizace, jejíž vybavení se rozrostlo o další stavebnice Lego Mindstorm.

Součástí slavnostního otevření H-TECH centra bylo i vystavení závodního monopostu Formule 1 týmu Haas

Ve škole je k vidění spoustu novinek, takže neváhejte a přihlaste se na některých z workshopů, přijďte si školu prohlédnout nebo si k nám přijďte vyrobit nějaký zajímavý dárek, který určitě potěší vaše blízké.

Těší se na vás náš tým lektorů z řad žáků a učitelé.