SOUTĚŽEÚSPĚCHY

COOL SCHOOL 2021

3. ročník soutěže COOL SCHOOL 2021 v rámci Implementace Krajského akčního plánu II Středočeského kraje se zadáním „ŠKOLA BUDOUCNOSTI 2021″ – to je soutěž, kterou již druhým rokem netrpělivě vyhlíželi mnozí studenti. Tato soutěž se stala „srdcovkou“ naší školy. Prostě tady jsme nemohli chybět.

Během jednoho dne vznikly dva týmy. Jeden pod vedením pana ředitele Františka Pražáka. Taktovky u druhého týmu se ujal pan učitel Novák. Nápadů byla spousta, scénáře vznikaly rychlostí blesku. Představa budoucnosti a COOL školy v roce 2021 je jasná. Fantazie pracuje na plné obrátky. Filmaři se těší, jak si vyzkouší klíčovací plátno, díky němuž se snad podaří ztvárnit představu světa za sto let. Mnohé scény se musejí natáčet několikrát. Scénáře se rovněž v průběhu natáčení mění, ale to k tvůrčí práci patří. Vyrobit rekvizity rovněž není jednodenní záležitost. Nakonec se začíná stříhat. Ještě vybrat tu správnou hudbu, doplnit titulky a je hotovo. Vlastně ne tak docela.

Natáčení skončilo a jde se psát. Nově je totiž součástí videa i souhrnná zpráva o natáčení. Úkolem je přiblížit představy tvůrců videí o světě v roce 2021. Barvitě popsat, jak bude vypadat škola budoucnosti, co se bude učit, jak bude výuka probíhat… A hlavně přiblížit výuku nového předmětu.

I přes covidová opatření, karanténu a nemoc několika tvůrců se nakonec podařilo vše dotvořit a 6. 12. odeslat. Následovalo netrpělivé očekávání ortelu, zda se týmům podaří postoupit do finále.

Ano, jak správně tušíte! Povedlo se! Ba co víc! Oba týmy připravily skvělé prezentace, které jim dopomohly 16. prosince vybojovat 1. a 3. místo. Prostě naši žáci, ale i učitelé, jsou COOL a naše škola je COOL SCHOOL.

Děkujeme Středočeskému kraji a organizačnímu týmu soutěže COOL SCHOOL – IKAPu II za skvělý nápad zorganizovat takovouto soutěž a těšíme se 4. ročník COOL SCHOOL.

Soutěžní video týmu (Novák a spol.) – 1. místo

Souhrnná zpráva týmu pana učitele Lukáše Nováka, jež byla taktéž součástí hodnocení v soutěži Cool School.

Soutěžní video týmu (Pražák a spol.) – 3. místo

Souhrnná zpráva týmu pana ředitele Františka Pražáka, jež byla taktéž součástí hodnocení v soutěži Cool School.

Co říct na závěr? Co dát slovo novinářům?! Kolínský deník – Z hodin matfyziky do laboratoře kyberklonů.