AKCE

ZPÁTKY DO LAVIC

Zpátky do lavic dnes dopoledne zasedli radní Středočeského kraje v čele s paní hejtmankou Petrou Peckovou a představitelé města Kolín v čele s panem Michaelem Kašparem.

První kroky návštěvníků vedly do H-tech centra a klasických dílen. Dámy a pánové se mohli přesvědčit na vlastní oči, že dnešní strojařina se dá dělat v příjemném a voňavém prostředí, třeba i v bílé košili. Studium se neobejde bez znalosti práce na počítači, zejména bez znalosti grafických programů. Mnohé překvapilo, že technické výkresy u rýsovacích prken jsou rovněž dávnou minulostí. Rýsovací prkna jsme vyměnili opět za počítače.

Aby představa našich návštěvníků o studiu moderní strojařiny byla co nejreálnější, dovolili jsme si z našich hostů udělat na 2 hodiny žáky. Učiteli a rádci se jim stali studenti ze 3. A a 4. A. Úkolem bylo vyrobit tričko s potiskem, který vznikl dle vlastního návrhu v programu SolidWorks, následoval 3D tisk. Výuka byla zakončena prací se žehličkou. Žáci byli učenliví, naslouchali radám svých učitelů a výsledné produkty byly dokonalé a slušivé. Všem píšeme 1*.

Nevěříte? Projděte si galerii.