AKCESTUDIUM

ŠKOLA, KTERÁ TĚ BUDE BAVIT – AUTODÍLNA, MOTOSPORT

Ke strojařině patří nejen CNC stroje a konvenční stroje, ale i stroje, které baví většinu z nás, a to jsou stroje na dvou a více kolech. I s těmito „stroji“ se seznámíš během studia. Naučíš se navrhovat jejich komponenty, dozvíš se, jak fungují, o co se musíš starat, aby podávaly ten správný výkon, nebo si je budeš moci „kapku vylepšit“ dle svých představ. Ve školní autodílně si svého miláčka připravíš na technickou kontrolu nebo jen přezuješ pneumatiky z letních na zimní.

V rámci praktické maturitní zkoušky naši studenti navrhují úpravy a vylepšení různých částí svých strojů, ale navrhují a vyrábějí koloběžky, ať ty elektrické nebo designové, nebo se pouštějí do výroby elektrické čtyřkolky pro děti. Do svých projektů zahrnují i programování, a tak se rodí i autonomní vozítka. Prostě meze tvé fantazii se rozhodně nekladou!

A po každé dobře odvedené práci čeká na studenty zábava. Ve čtvrtém ročníku projdeš školou smyku, protože bezpečné ovládání vozidla je základem bezpečné jízdy. Když se zapojíš do motokroužku, tak se dostaneš i za volant školního závodního Subaru.

A to stále není všechno! Škola se dlouhodobě, a velmi úspěšně, zapojuje do různých národních i mezinárodních soutěží (F1 ve školách, 4×4 Land Rover ve školách, Hydrogen Horizon Automotive Challenge, aj.) , ve kterých si zazávodíš s modely aut nebo formulí, ale naučíš se i mnohému v oblasti konstrukce, výroby i marketinku, poznáš nová místa, možná i svět a setkáš se s řadou zajímavých a inspirativních lidí.