AKCE

PRO JIRKU 2021!

„Na průmyslovce se něco děje! Školu obklíčila policejní auta, motorky, dokonce i čtyřkolka tam je! Všude se pohybují uniformované osoby! Nevíte, co se tam stalo?“ Víme a rádi se s vám podělíme o jedinečné zážitky.

Žáci posledních ročníků se zapojili do projektu Policie České republiky – „Přes bariéry s policií“. Projekt vznikl ve spolupráci s neziskovou organizací Bezpečná společnost z.s. pod záštitou Středočeského kraje. Svými sportovními výkony podpořili sportovně-charitativní akci ve prospěch Jirky, který má po úrazu poraněnou bederní páteř a míchu. Jirka díky tomuto projektu získá nový vozík.

Pro Jirku absolvovali budoucí maturanti fyzické testy, které se skládají ze čtyř na sebe navazujících disciplín – člunkový běh, vzpor ležmo – klik, celomotorický test a běh na 1 000 metrů. Pod dohledem instruktorů Policie ČR podali žáci úžasné výkony. Mnozí splnili požadavek na fyzickou způsobilost pro vstup do řad Policie ČR, získali voucher, který dokladuje, že případný zájemce má pro případné přijímací řízení k Policii ČR splněn požadavek na fyzickou způsobilost.

Kromě testů fyzické způsobilosti se žáci školy měli možnost seznámit s policejní zásahovou technikou, absolvovali kurz základní sebeobrany a zúčastnili se interaktivní preventivní přednášky pro začínající řidiče motorových vozidel. Prostě den plný zážitků a dobrých skutků.

Velké poděkování za tento jedinečný projektový den patří všemi policistům, kteří se podíleli na organizaci a zajištění tohoto dne.

Translate »