IKAP IISTUDIUMWORKSHOPY

NA 1 DEN STROJAŘEM

Prázdniny neprázdniny, svátek nesvátek, škola žila čilým ruchem díky workshopu „Na 1 den strojařem“, který se uskutečnil v rámci projektu IKAP II Středočeského kraje.

Na den strojařem se stalo několik desítek žáků základních škol z blízkého i širokého okolí. Byly to děti zvídavé, které se chtěly i o prázdninách naučit a dozvědět něco nového, nebo si možná chtěly vyzkoušet, zda je bude bavit studovat na naší škole. Každopádně to byli šikovní a učenliví žáci, a navíc to byla skvělá parta mladých lidí, se kterými nám bylo moc dobře.

Děti různých věkových kategorií si vyzkoušely, jaké to je studovat na naší škole. Zjistily, že strojařina nejsou žádné děsivé, špinavé a hlučné stroje, ale je to zábavná a kreativní práce hlavně na počítačích. Základem je zvládnutí grafických programů a programovacích jazyků. Oboje si mohli naši mladí přátelé vyzkoušet v rámci tří workshopových dílen – 3D tisku, robotiky a grafiky. Pod vedením zkušených učitelů a za pomoci laskavých lektorů juniorů z řad našich stávajících studentů i absolventů to zvládly všechny děti. Domů všichni účastníci odcházeli s úsměvem, odnášeli si své výrobky, byli plní zážitků, našli si nové kamarády, možná budoucí spolužáky. Na rozloučenou dostali malé dárečky.

Mnohé z dětí se přihlásily na další workshop, který se bude konat 17. 11. 2021 od 8 do 14 hodin. Chcete se k nim připojit a vyzkoušet si, jaké to je studovat na naší škole? Není nic jednoduššího, než se přihlásit na již zmiňovaný workshop 17. 11. 2021. POZOR! Na workshop je nutné se přihlásit!

Přihlásit se můžete na tyto workshopy: workshop 3D tisku pro ZŠ, workshop Grafiky a výroby samolepek, workshop Robotiky a programování pro ZŠ

Mrzí vás, že již nejste děti a nemůžete se přihlásit na workshop? Nezoufejte, máme pro vás řešení. Přihlaste se na workshop pro dospěláky a staňte se na jeden den zase žáky střední školy, poznejte prostředí školy, seznamte se s učiteli, naučte se něco nového, a hlavně buďte alespoň na chvíli bezstarostnými dětmi.

Workshop pro maminky. tety, babičky a pro všechny zvídavé dámy – „Dámský klubík“ – 16. 11. 2021, 17 – 19 hodin – tvorba samolepek, ozdobiček, tvořítek na vánoční cukroví a výroba dárků pro pány. Na workshop je nutné se přihlásit!

Workshop pro tatínky, strýčky, dědečky a pro všechny kutily – „Úschovna tatínků a dětí“ – 11. 12. 2021, 10 – 16 hodin – sdílení kutilských triků, výroba dárků na poslední chvíli. Na workshop je nutné se přihlásit!

Těšíme se na vás!!!