STUDIUM

GAUDEAMUS 2022

Kam po maturitě? Odpověď na tuto otázku hledali žáci posledních ročníků na evropském veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus 2022.

Žáci čtvrtého ročníku měli jedinečnou šanci získat potřebné informace o studiu na vysokých školách, vyšších odborných školách nebo jazykových školách u nás, ale i v zahraničí. V rozhovorech se zástupci jednotlivých škol se dozvěděli podrobné informace o studijních oborech, programech, prohlédli si vybavení škol, načerpali informace o zajímavých aktivitách na jednotlivých fakultách.

Ve spolupráci s kariérovou poradkyní Mgr. Zuzanou Hamtákovou hledali někteří ze studentů svoji další cestu. Využili možnosti testování studijních předpokladů. Navštívili zajímavé inspirativní přednášky.

Gaudeamus 2022 rozhodně pomohl našim žákům v nelehkém rozhodování o jejich budoucnosti. Technické vysoké školy totiž nabízejí velmi atraktivní studijní programy. Programy, které slibují úžasnou budoucnost.

Gaudeamem však naše hledání vhodné školy nekončí. Již 16. listopadu se vydáme na ČVUT, kde se seznámíme s možností studia biomechaniky. Následovat budou další vysoké školy, ale i besedy s absolventy různých vysokých škol a regionálních firem v rámci měsíce kariérového poradenství, který nás čeká již v prosinci.