SOUTĚŽEÚSPĚCHY

2. MÍSTO OPERACE ANTHROPOID

Úžasné 2. místo v kreativní soutěži k 80. výročí Operace Anthropoid vybojoval žák třídy 3. A Michael Šimek, který pomocí vytvořil vzpomínkovou lampičku, kterou navrhl a vytvořil za pomoci speciální metody 3D tisku.

Studenti 3. ročníku se pod vedením pana Ing. Lukáše Nováka zapojili do kreativní soutěže pro žáky základních a středních škol, kterou vyhlásilo Ministerstvo obrany ČR v rámci projektu POKOS. Úkolem žáků bylo vytvoření uměleckého díla, které by připomnělo 80 let od atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinhard Heydrich, který provedli českoslovenští výsadkáři Jan Kubiš a Josef Gabčík.

Do soutěže se přihlásilo 200 základních a středních škol, mladí umělci vytvořili více než 600 uměleckých děl – počínaje postavičkami parašutistů, přes komiksy, fotografie a konče 3D modely.

Nejlepší výtvory ocenila ministryně obrany Jana Černochová. V kategorii středních škol obsadil náš student Michael Šimek úžasné 2. místo. Odměnou mu je nejen vojenské vybavení v podobě batohu, deky, baterky, termohrnku, kompasu a lékárničky, ale určitě i možnost prohlídky prostor Ministerstva obrany ČR a samotný neopakovatelný zážitek převzetí ceny z rukou ministryně obrany Jany Černochové a blahopřání od brigádního generála Aleše Knížka.

Všechny výrobky dětí si budou moci zájemci prohlédnout na rozličných akcích, které se konají v rámci oslav 80. výročí Operace Anthropoid, například od 17. června budou vystaveny v Národním památníku hrdinů heydrichiády v Resslově v Praze. Výtvory mladých umělců stojí za zhlédnutí, zrovna tak i samotné místo, které už navždy bude připomínat odkaz československých parašutistů, kteří se po atentátu ukrývali v pravoslavném chrámu sv. Cyrila a Metoděje, kde i zahynuli.