AKCE

MISE KONSTRUKTÉR

V úterních ranní hodinách se žáci 4. A vydali na cestu do Brna. Cíle byly hned dva Vysoké učení technické v Brně (VUT) a Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Brno.

Kroky žáků nejprve směřovaly na Fakultu strojního inženýrství, konkrétně na Ústav konstruování. Představitelé Ústavu konstruování jim představili nový bakalářský studijní program Konstrukční inženýrství. Poodhalili jim nejen průběh studia, ale i přiblížili možnosti studentského života včetně zázemí, které VUT Brno svým studentům nabízí. Po krátké interaktivní přednášce si žáci naší školy prošli zajímavá zákoutí Ústavu konstruování. Pozornost všech zúčastněných upoutal projekt pneumobilu poháněného stlačeným vzduchem. O to víc, byli žáci potěšeni, když byli přizváni do soutěže středoškolských týmů pneumobilu.

Odpoledne kroky čtvrťáků směřovaly na brněnské výstaviště, kde probíhal již XXIX. ročník Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Brno 2023. Zde si mohli popovídat se zástupci více než 300 univerzit ze 13 zemí světa, kteří jim nabídli informace o více než 10 000 studijních oborech. Žáci si také poslechli přednášky o různých aspektech studia na vysoké škole. Získali odpovědi na své otázky vztahující se k podmínkám přijetí, možnostem získání stipendia, ubytování. Dozvěděli se o sportovních a kulturních aktivitách nebo o možnostech studia v zahraničí.

Mise byla splněna na 200 %. Žáci získali cenné informace pro svou budoucí životní cestu, vytvořili si lepší představu o studiu nejen na technické vysoké škole a mnozí možná skutečně objevili cestu, které je dovede v vytouženému cíli.