AKCESTUDIUM

MEZINÁRODNÍ ZKOUŠKY Z ANGLIČTINY

Škola svým studentům prostřednictvím Jazykové školy LEVL languages nabízí možnost složení mezinárodní zkoušky z angličtiny, zkoušky FCE (B2 First) a CEA (C1) na nečisto, tzv. mock test.

Zkouška B2 First (dříve známá jako FCE) testuje angličtinu na úrovni B2. Obvykle se na ni připravují studenti na gymnáziích a jazykových školách, je to nejrozšířenější anglická zkouška na světě. Úroveň B2 otevírá dveře do akademického a profesního světa.

Zkoušku doporučujeme všem, kdo potřebují potvrdit úroveň angličtiny u přijímacího řízení na vysokou školu nebo u přijímacího pohovoru v zaměstnání.

Výhody pro studenty:

Jedná se o mezinárodně uznávanou zkoušku, která je zároveň zařazena ve vyhlášce standardizovaných jazykových zkoušek MŠMT, proto v souladu s §19 odst. 2 vyhlášky č. 177/2009 Sb., o bližších podmínkách ukončování vzdělávání ve středních školách maturitní zkouškou, ve znění pozdějších předpisů, v souladu s § 81 odst. 7 školského zákona a v návaznosti na seznam MŠMT standardizovaných zkoušek 2024 ředitel školy může zkoušky zvolit jako náhradu zkoušky z cizího jazyka, ke které se přihlašuje žák v profilové části maturitní zkoušky. Zkouška však nenahrazuje zkoušku konanou formou didaktického testu (žák tedy koná pouze didaktický test) – certifikát je nutné doložit do konce března.

V případě zajmu o studium na vysoké škole, dobré školy udělují k přijímačkám body navíc. V případě prokazování jazykové úrovně na vysoké škole, jsou studentům uznány kredity po předložení certifikátu o jazykové zkoušce.

Certifikát je uznáván mnoha firmami v České republice i po celém světě. Dokazuje, že jste schopni v angličtině nezávisle pracovat nebo studovat.

Garantem zkoušek na naší škole je Mgr. Zuzana Hamtáková, která vám poskytne další informace a zajišťuje přihlášení k těmto zkouškám. V případě zájmu proto kontaktujte Mgr. Zuzanu Hamtákovou: hamtakova@sps-ko.cz

Translate »