AKCE

LEGENDY ITÁLIE

Itálie. Země slunce, vášně a jedné z největších lásek lidstva – automobilů. Pro mnohé jsou italské vozy symbolem luxusu, rychlosti a elegance. Minulý týden jsme se vydali na cestu za poznáním italských automobilových legend!

Naše cesta začínala večerním odjezdem od školy. Plní očekávání jsme se těšili na naši první zastávku – slavné město módy a elegance, Miláno. Probudili jsme se v samotném srdci Milána. Čekala nás procházka uličkami plnými starobylé architektury s nespočtem obchůdků známých světových značek. S pokorou jsme stanuli před milánským dómem Santa Maria Nascente, dech nám vyrazilo nákupní Galleria Vittorio Emanuele II. A při našich toulkách jsme nemohli minout jeden z nejhezčích hradů Itálie, Castello Sforzesco. Tep všech fotbalových fanoušků se zvýšil při návštěvě dalšího ze symbolů města, svatyně fotbalu, fotbalového stadionu San Siro.

Další den nás čekala jedinečná výprava do historie automobilů. První zastávkou bylo Enzo Ferrari Museum v Modeně. Příběh zakladatele této luxusní značky je inspirativní, neméně poutavá byla i cesta do tajů automobilového designu. Kromě nablýskaných elegánů je zajímavá samotná stavba muzea, jejímž architektem není nikdo jiný než Jan Kaplický.

Na kruhovém objezdu naší další zastávky nás vítá kůň ve skoku. Ulice jsou plné aut ikonické značky. Vjíždíme do městečka Maranello, kde nás svou jedinečností uchvátí kolekce rudých elegánů v Museum Ferrari.

Po pár dnech plných vzrušujících zážitků se vydáme do Bologni, která nám nabízí trochu zklidnění. V univerzitním městě s jedinečným historickým centrem, nemůžeme opomenout náměstí Piazza Maggiore, baziliku San Petronio, starodávné věže a Boloňskou univerzitu, která se řadí mezi nejstarší na světě. Ale jako milovníci rychlých kol jsme nemohli při svém motoputování opomenout Museo Ducati i samotný závod na výrobu těchto dvoukolých krásek.

Naší poslední zastávkou je Lamborghini Automobile Museum.  Čekala nás poutavá cesta od prvních vizionářských výtvorů génia Ferruccia Lamborghiniho, jako jsou Miura a Countach, přes novější a exkluzivnější supersportovní vozy jako Huracán Performante, Aventador SVJ, až po první Lamborghini s hybridní technologií, Sian a Countach LPI 800-4.

Nezapomenutelný zájezd za automobilovými legendami Itálie je minulostí, ale vzpomínky zůstanou! Buon viaggio!