AKCE

INSPIRATIVNÍ SETKÁNÍ

V sobotu 15. října 2022 se v prostorách Filosofické fakulty University Karlovy konala Mezinárodní konference Asociace jazykových škol. Na tomto inspirativním sekání nemohli chybět naši učitelé anglického jazyka Mgr. Zuzana Hamtáková a Mgr. Vratislav Venzara.

Hlavním tématem jubilejního 10. ročníku konference byly moderní metody ve výuce jazyků, například hybridní výuka spjatá s inovativními aplikacemi. Program byl doslova nabitý nápady. Zajímavou novinkou letošní konference byla panelová diskuse s renomovanými autory a učiteli ze zahraničí. Jedním z hostů byl i David Spencer, autor knihy Gateway to the world. Tuto učebnici používáme i my při výuce angličtiny. Naši zástupci měli jedinečnou příležitost si s Davidem Spencerem promluvit. Nechybělo ani společné focení, milý vzkaz s autogramem a v neposlední řadě i motivující videopozdrav určený naší škole a jejím žákům a učitelům.

Součástí konference byl networking spjatý s výměnou zkušeností učitelů cizích jazyků, ale i neformální setkání se zástupci světových nakladatelství. Naši angličtináři se setkali s paní Kateřinou Myšákovou, metodičkou a odbornou konzultantkou pro angličtinu z divize Ventures Books. Měli tak jedinečnou příležitost paní Myšákové poděkovat za spolupráci v oblasti výuky technické angličtiny.