KONFERENCE 3D TISKU PRO PEDAGOGY

Já, tiskař

Přednášky, workshopy, zajímavosti ze světa 3D tisku – to vše na vás čeká během jednoho dne.

Akce je určena primárně pro pedagogy od mateřských po střední školy. Kapacita míst je omezena a přihlašování je možné prostřednictvím e-mailu: kyjovska@sps-ko.cz

Vítani jsou úplní začátečníci, zkušenější tiskaři i odborníci. Pro všechny jmenované může být tato konference skvělou příležitostí, jak se s 3D tiskem seznámit, posunout se dál nebo sdílet dobrou praxi s ostatními.  Celým dnem vás provedou zkušení odborníci z praxe, kteří rádi zodpoví vaše dotazy a budou vám nápomocni při řešení problémů.

3D KONFERENCE 6.4.2023 9:00-14:00 CEROP KOLÍN

Chcete se přihlásit?

Pro pedagogy je toto setkání ZDARMA, včetně občerstvení.

Dny
Hodiny
Minuty
Vteřiny

Program sál č.1 přízemí workshopy

Workshop je určen primárně pro začátečníky, kteří se zde seznámí s různými typy tiskáren PRUSA a principu tisku.

Workshop je určen primárně pro pokročilé, kteří se naučí pokročilé nastavení tisku v PRUSA Sliceru a správnou volbu materiálu.

Kde brát inspiraci na 3D tisk, jak své nápady realizovat a případně upravit pro finální vzhled? Tento workshop je určen pro všechny zájemce.

Jak se starat o tiskárny, aby nám dobře fungovaly? Na co si dát pozor? Co používat pro údržbu a čištění? Tento workshop je primárně určen pro začátečníky.

Jaké pokročilé techniky využít pro vytvoření 3D modelu? Nebo jakou databázi modelů využít pro 3D tisk? To vše a více se dozvíte na tomto workshopu určeném primárně pro pokročilé.

Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu programu. Program je pravidelně aktualizován.

Program sál č.2 suterén prezentace

SOLIDVISION - JOSEF PÁVEK

Největší autorizovaný prodejce řešení SOLIDWORKS a SolidCAM v České republice. Nabízí komplexní PLM řešení postavené na platformě SOLIDWORKS s více než desítkou produktů. Samozřejmou součástí řešení jsou špičkové předprodejní i poprodejní služby, široké technické zázemí čítající několik desítek lidí. Další významnou oblastí působnosti jsou také produkty a služby 3D skenování a kontroly.

3D tisk v průmyslovém prostředí a jak na něho připravit technické školy

Anotace přednášky:

Prezentace metod, které využívají  střední a velké společnosti při 3D tisku a nutnosti připravovat absolventy středních technických škol pro prototypovou a malosériovou výrobu. Rozdíly mezi hobby 3D tiskem a výrobním 3D tiskem. Zjistíte, jak využívají přední české podniky 3D tisk a v čem pro ně spočívá výhoda nasazení této technologie.

3D tisk v hobby sféře: od základů po modely​

Anotace přednášky:

Krátké pojednání o technogii 3D tisku ve svéře hobby tisku, popis technologie a rúzných pro a proti včetně popisu tvorby modelů od jednoduchých 3D dat, po finální výrobek.

MARTIN TAICHL

Absolvent fakulty materiálově-technologické na VŠB-TUO, nyní kontruktér/MCAD podpora ve společnosti Siemens Mobility. Také významný představitel hobby 3D tisku především pak fun tisku týkající se již kultovního seriálu Hvězdná brána. Talentovaný tiskař spolupracující s PRUSA Research, jehož přednášky a samotné výtvory budou brzy k vidění nejen na ComicConu, ale i na Maker Faire Ostrava!!!