OBECNÉ

VZPOMÍNKA NA ING. LUBOMÍRA HUKU

Lidé, kteří jsou pro nás důležití, zanechávají svůj otisk v našich životech.
Ať už ve skutečnosti zůstanou nebo odejdou, v našich srdcích jsou napořád, protože je pomáhali utvářet.
A proto se na ně nedá nijak zapomenout.

Rachel Cohn, David Levithan

Tento týden nás zastihla smutná zpráva. Svět přišel o další vzácnou duši, která zanechala nezapomenutelnou stopu v srdcích těch, kteří ji potkali. Chtěli bychom se společně poklonit památce nezapomenutelného bývalého ředitele naší školy, Ing. Lubomíra Huky. Byl to muž nejen s výjimečnými pedagogickými dovednostmi, ale i srdcem plným laskavosti a porozumění.

Naše škola byla pod jeho vedením jako jedna rodina. Jeho dveře byly vždy otevřeny pro každého, kdo hledal radu nebo povzbuzení. Jeho schopnost naslouchat byla obdivuhodná a jeho rady byly vždy moudré a laskavé.

Darem pana ředitele byla schopnost spojovat lidi, podpořit je a motivovat je k lepšímu výkonu. Byl člověk renesančním, který své okolí udivoval technickými znalostmi, ale i znalostmi z oblasti umění, literatury. Byl živoucím důkazem toho, že lze kombinovat vynikající odborné znalosti s pedagogickými dovednostmi, laskavostí a empatií.

A co teprve jeho hudba! Hudba byla jeho celoživotní vášní. Od mládí hrál na housle, později na trumpetu. Byl dlouholetým členem Městské hudby Františka Kmocha, Kolínské filharmonie a zakládajícím členem Collegia musicum Colinense. Je autorem několika desítek skladeb a úprav skladeb různých žánrů.

Ti, kteří měli tu čest s ním pracovat, ale věříme, že i ti, které učil, budou navždy vzpomínat na jeho přívětivost, moudrost a ochotu pomoci.

Na Ing. Lubomíra Huku budeme vzpomínat s láskou a úctou. Jeho odkaz žije dál v našich srdcích, ale i v práci, kterou děláme.

Zdroj fotografií: Zdeněk Hejduk pro Kolínský deník